Jak dodać gości (osoby spoza organizacji) do zespołu w Microsoft Teams ?

Microsoft Teams to bardzo przydatne narzędzie wewnątrz organizacji jak i poza nią. Osoby spoza twojej firmy mogą dołączać do rozmów grupowych, spotkań oraz zespołów w twoim środowisku. W tym poradniku pokażemy Ci jak dodać gości (osoby spoza organizacji) do zespołu w Microsoft Teams.

 1. Zaloguj się do swojego służbowego konta Microsoft 365.
 2. Otwórz aplikację Microsoft Teams.
 3. Administrator usługi w ustawieniach musi zezwolić na dostęp Gości(osób spoza organizacji). W tym celu należy przejść do panelu Administracja.

  dodawanie-gosci-menu-admin
 4. Następnie po lewej stronie pojawi się menu. Należy kliknąć Pokaż więcej i kliknąć w zakładkę Teams. Centrum administracyjne dla Teams powinno otworzyć się w nowej karcie w przeglądarce.


 5. W centrum administracyjnym Teams w menu po lewej stronie klikamy Ustawienia całej organizacji -> Dostęp gościa. Następnie wybieramy opcję Zezwalaj na dostęp gości w aplikacji Teams.

  ustawienia organizacji

  Jak dodac gosci (osoby spoza organizacji) do zespolu w Microsoft Teams
 6. Następnie pojawią nam się ustawienia dla gościa, które możemy dowolnie włączać bądź wyłączać.

  uprawnienia gosci
 7. Krótszą ścieżką włączenia dostępu gości w naszej organizacji, jest przejście do panelu Administracja, po pojawieniu się strony głównej należy wybrać Guest access. A następnie wybrać Zezwalaj na dostęp gości w aplikacji Teams.

  akceptacja-gosci
 8. Kiedy ustawienia zostaną zapisane użytkownicy spoza naszej organizacji mogą mieć dostęp do naszych zespołów.
  UWAGA: Włączenie dostępu może potrwać od 2 do 24h
Kiedy wszystko jest już gotowe możesz przystąpić do dodawania Gości w zespole.
 1. Zaloguj się do służbowego konta Microsoft 365 i przejdź do zakładki Zespoły. Wybierz interesujący Cie zespół i kliknij przycisk Więcej opcji (są to „…” przy nazwie zespołu) i wybierz Dodaj członka.

  microsoft-teams-dodaj-czlonka
 2. Po wybraniu tej opcji pojawi się okno dodawania członków. Aby dodać osobę z poza organizacji musisz wpisać jej adres e-mail i wybrać opcję Dodaj e-mail jako gość.

  jak-dodac-gosci-osoby-spoza-organizacji-do-zespolu-w-microsoft-teams
 3. Na tym etapie edytuj nazwę wyświetlaną Gościa. Jeśli pominiesz ten proces, późniejsza zmiana będzie wymagała pomocy administratora.

  zmienianie nazwy goscia
 4. Kliknij przycisk Dodaj. Goście na podany e-mail otrzymają powitalną wiadomość z zaproszeniem, zawierającą informacje na temat dołączenia do aplikacji Teams oraz środowiska gości.


Karolina

Karolina

Zostaw komentarz