Jak przenieść test lub formularz w Microsoft Forms pomiędzy kontami w różnych organizacjach?

Microsoft Forms jest narzędziem pozwalającym nam tworzyć ankiety, testy, formularze, sondaże oraz quizy.

Aplikacja ta pozwala na proste zbieranie interesujących nas danych, dzięki wbudowanym narzędziom do ich analizy w czasie rzeczywistym, oraz możliwości przesłania danych do programu Excel.

Mimo prostego i przejrzystego kreatora, przygotowanie odpowiedniej ankiety może zająć od trochę czasu. 

Dlatego, warto jest poznać możliwości Microsoft Forms w zakresie kopiowania i przenoszenia ankiet pomiędzy różnymi kontami oraz organizacjami.

Należy pamiętać, że przy przenoszeniu ankiet, nie zachowają się jej wyniki.

Ankietę z konta na konto przenieść możemy w następujący sposób:

1.W panelu zarządzania wybieramy formularz do przeniesienia.

2.Po otworzeniu wybranego formularza, w prawym górnym rogu wybieramy zakładkę ustawienia (widoczna jest jako trzy kropki).

3.W zakładce ustawienia, w pierwszym polu ,,Kto może wypełnić ten formularz” zaznaczamy opcje ,,Każda osoba dysponująca linkiem może odpowiadać”, w innym wypadku przeniesienie formularza nie będzie możliwe.

4.Następnie przechodzimy do zakładki Udostępnij, w której na samym dole znajduję się pole ,,Udostępnij do współpracy”, wybieramy je, oraz zaznaczamy opcję ,,Użytkownicy z kontem służbowym usługi Office 365…”. Po wygenerowaniu odnośnika, kopiujemy go.

5. Wylogowujemy się z konta na którym znajdowała się ankieta, i logujemy na konto na które ankieta ma być przeniesiona. Wówczas otwieramy w przeglądarce link który skopiowaliśmy wcześniej z pola ,,Udostępnij do współpracy”.

Po otwarciu się okna, przechodzimy do panelu zarządzania formularzami (w lewym górnym rogu).

6.Następnie przechodzimy do zakładki ,,Udostępnione mi”, w której znajdziemy udostępniony formularz, który chcieliśmy przenieść.

7.Przechodzimy do ustawień formularza, (3 kropki na kafelku formularza) i wybieramy opcje ,,Kopiuj”.

8.Po tym, formularz pojawi się w zakładce ,,Moje formularze”. Zostaniemy wtedy właścicielami, co oznacza że będziemy mieli dostęp do edycji oraz wyników.

Krzysztof

Krzysztof

Zostaw komentarz