Jak sprawdzić obecność w Microsoft Teams?

Istnieją dwa sposoby na to jak sprawdzić obecność w Microsoft Teams – za pomocą Forms lub specjalnego przycisku Pobierz listę obecności.

Lista obecności z wykorzystaniem Microsoft Forms.

 1. Jako nauczyciel zaplanuj spotkanie. Kiedy spotkanie rozpocznie się i wszyscy uczestnicy dołącza do niego, stwórz szybką ankietę z użyciem MS Forms. Aby to zrobić kliknij ikonkę czatu, następnie „…” i opcję Forms.

  sprawdzanie-obecnosci
 2. Wyświetli się nowe okno z opcją tworzenia nowej ankiety.

  czy-jestes-obecny
  Klikamy opcję Dalej, a następnie Wyślij.
 3. Po chwili na czacie spotkania pojawi się ankieta. Każdy z uczestników może zaznaczyć odpowiedź. Aby oddać głos musi kliknąć przycisk Prześlij głos.
  Widoczna jest również informacja Wyniki są widoczne dla wszystkich. Zarejestrowano imiona i nazwiska.

  czy-jestes-obecny-uczen
 4. Po zakończonym spotkaniu ankietę odnajdziesz w Microsoft Forms.

  Jak-sprawdzic-obecnosc-w-Microsoft-Teams
  Ikonka wykresu przy ankiecie oznacza, że jest to szybka ankieta w usłudze Teams.
 5. Aby sprawdzić wyniki ankiety, klikamy w nią, a następnie przechodzimy do opcji Odpowiedzi -> Więcej szczegółów lub Odpowiedzi -> Wyświetl wyniki.

  odpowiedzi-obecnosc-wiecej-szczegolow


  Formularz szybkiej ankiety jest tylko do odczytu i nie można go edytować.


 6. Wyniki ankiety możemy również otworzyć w programie Excel. Plik zostanie pobrany na komputer. W pliku mamy zawarte wszystkie informacje dotyczące ankiety, łącznie z tym kiedy i o której godzinie uczeń zaznaczył odpowiedź, z adresem mailowym, z imieniem i nazwiskiem oraz z jego odpowiedzią.

  excel-obecnosc

Lista obecności z wykorzystaniem opcji Pobierz listę obecności.

 1. Jako nauczyciel zaplanuj spotkanie. Obecność za pomocą opcji Pobierz listę obecności możesz sprawdzić w każdej chwili spotkania. Zalecamy zrobić to na koniec spotkania. Pobrany plik zawiera informacje o której godzinie dołączył dany uczeń do spotkania, jak również o której godzinie takie spotkanie opuścił.
 2. Aby sprawdzić obecność w trakcie spotkania przechodzimy do opcji Pokaż uczestników. Po pojawieniu się okienka, w prawym górnym rogu klikamy ikonę Pobierz listę obecności.

  pobierz-liste-obecnosci
 3. Plik zostanie pobrany na komputer. Kiedy go otworzymy uzyskamy następujący obraz.


Karolina

Karolina

Zostaw komentarz