Jak utworzyć kod zaproszenia do zespołu w Microsoft Teams?

Istnieje kilka sposobów na dołączenie, zaproszenie użytkownika do zespołu w Microsoft Teams. Jednym z nich jest kod zaproszenia. Dzięki niemu nie musisz dodawać pojedynczo członków zespołu. Wystarczy, że udostępnisz osobom, które chcesz zaprosić kod zaproszenia. Jest to bardzo szybki i prosty sposób. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak wygenerować taki kod.
 1. Zaloguj się do swojego służbowego konta Microsoft 365.
 2. Przejdź do aplikacji Microsoft Teams.
 3. Musisz być właścicielem zespołu, w którym chcesz wygenerować kod zespołu. Wybierz go spośród listy zespołów, które posiadasz na liście.
 4. Następnie kliknij przycisk Więcej opcji (są to „…” przy nazwie zespołu) i wybierz Zarządzaj zespołem.

  zespol-testowy-microsoft-teams1
 5. Kolejnym krokiem, który musisz zrobić jest wybranie karty Ustawienia -> Kod zespołu -> Wygeneruj.

  kod-zaproszenia-zespol-testowy-microsoft-teams2
 6. Po wykonaniu tych czynności Twoim oczom ukaże się kod zaproszenia do zespołu. Po skopiowaniu możesz przesłać go osobom, które mają dołączyć do Twojego zespołu.

  zespol-testowy-microsoft-teams3
  Uwaga: Goście nie będą mogli dołączyć za pomocą kodu zespołu.

 7. Osoby, które otrzymały kod i chcą dołączyć do zespołu powinny przejść do zakładki Zespoły w menu po lewej stronie w Microsoft Teams. Następnie kliknąć przycisk Dołącz do zespołu lub utwórz zespół.

  dolacz-do-zespolu-microsoft-teams

  Po pojawieniu się poniższego okna należy wpisać/wkleić otrzymany kod zaproszenia, kliknąć Dołącz do zespołu i gotowe. Osoba jest już w Twoim zespole.

  zespół-microsoft-teams

Karolina

Karolina

Zostaw komentarz